Poshyte, to my - Ewelina i Magda

Poznałyśmy się przy maszynie i szybko okazało się, że szyjemy na tych samych falach. Obie  staramy się (nie tylko w szyciu) być racjonalne, przemyślane i solidne. Chciałybyśmy żyć i szyć bardziej slow, uważnie, z troską. Daleko nam do ekologicznych wojowniczek, ale lubimy nie marnować, ratować przed wyrzuceniem, kupować rozsądnie.

Liczymy na to, że nasz projekt przyczyni się choć trochę do tego, że będziemy szyć i żyć bardziej świadomie, a Wy spojrzycie na stare ciuchy i tekstylia bardziej przychylnym okiem

Chcemy, by POSHYTE było przestrzenią, która pozwoli nam eksplorować tematy związane ze slow life, less waste oraz rozsądnym podejścia do zagadnień związanych z ekologią i szyciem.

Ewelina

Hej,
w szyciu (i życiu) lubię się nie spieszyć, lubię złapać rytm, słuchać intuicji. Jeszcze nie wiem kim zostanę w przyszłości. Obecnie dużo czasu poświęcam rodzicielstwu. Nim się jednak obrócę Kazik skończy przedszkole, a Olek podstawówkę, a ja nie będę im niezbędna przez całe życie. Dlatego lubię się uczyć i poznawać nowe rzeczy. Nie mogłabym żyć bez książek, roślin doniczkowych, rodzinnych wycieczek, gier i tworzenia. Chwila, w której pod moimi dłońmi tkanina staje się ciuchem, lepka breja ciastem, a kilka nitek obrazem przynosi mi najwięcej radości. I choć szyję większość ciuchów noszonych przez najbliższych, to wciąż mogłabym więcej. Dlatego zostałam częścią POSHYTE.

Magda

Cześć,
tu Magda. Od małego imałam się wielu zajęć, jednak to szycie zatrzymało moją uwagę na dłużej. Uwielbiam podróże, sport i nowe wyzwania, a z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa. Przez długi czas szukałam przestrzeni, która pozwoli na rozwój mojej kreatywności, ale tym samym nie obciąży zbytnio środowiska i nie będzie napędzała szybkiej mody.
Bycie częścią POSHYTE jest dla mnie spełnieniem marzenia o własnym zakątku w sieci, dzięki któremu mogę wyrazić istotne dla mnie wartości poprzez szycie.
Prywatnie jestem żoną i mamą, która chce przekazać córce, że w życiu trzeba szanować otaczającą nas przyrodę oraz drugiego człowieka.